Az erkezes ota minden edzesrol irtam rovid jegyzeteket. Atneztem a bejegyzeseket es keszitettem egy gyors osszesitest. Eddig 96 felnott edzesen vettunk reszt. (A gyerek edzeseket nem vettem bele az osszesitesbe.)
Az edzesek donto hanyadaban - ahogy otthon is - egy tamadasi formara adhato valaszokat gyakoroljuk. Egyszer-egyszer elofordul, hogy vizsgafelkeszules jellegu edzes van, amikor vegyesen tobb tamadasi forma is elokerul.
A legtobbszor elofordulo tamadasi formak a gyakorisag sorrendjeben: shomen uchi, katatedori (aihamni/gyakuhamni), katate ryotedori, ryotedori, ushiro ryotedori.
Ezekre a tamadasi formakra az alaptechnikakat gyakoroljuk a legtobbet. Minden edzesen van iriminage, ikkjo/nikjo, shihonage/kotegaeshi es zagi ryotedori kokjuho. A vizsgaanyagban szereplo tobbi technika is rendszeresen elokerul, de ezek azok, amiket minden edzesen gyakorlunk. A vegrehajtas soran a pontossagon es a megfelelo sebessegen van a hangsuly.
Ahogy korabban is irtam, minden edzesen van fegyveres gyakorlas is. A fegyveres gyakorlast minden Kobayashi instruktor fontosnak tartja. Majusban jo-val (bot) gyakoroltunk. Az alap jo technikakat legtobbszor mozgasban (zengo no ido) gyakoroljuk. Szinte minden edzesen elokerulnek a jo awase es kumi jo, valamint a 13 es 31 jo kata es awase formak is. A szabad gyakorlasok soran lehetoseg van ezek pontositasara.
Meglepo volt szamomra, hogy a katate ryotedori technikak gyakorlasara milyen nagy figyelmet forditanak. Otthon emlekeim szerint kevesebbszer kerul elo es en szemely szerint nem is ismertem mindegyik itt latott format. A szamomra uj technikakat is leirom, hogy kesobb otthon is megnezhessuk.
Ahogy az otthoni taborokon is latjuk, a kezdokkel is mindig kimelten foglalkoznak a Kobayashi dojoban. A kezdo csoportban (szombat este) a magasabb fokozatu gyakorloknak kotelezo a kezdokkel gyakorolni, illetve az alaptechnikakat (pl. gurulas, lepesek, tamadasi formak) kulon is gyakoroltatjak veluk. A legtobb esetben Kobayashi sensei es Hiroaki sensei szemelyesen foglalkozik a kezdokkel.
A gyerek edzesek utan is irtam fel szamomra uj, jatekos es szorakoztato, de egyben fejleszto gyakorlatot.
A napokban gondolkoztam azon, hogy mennyi ido lesz, mire kitisztulnak az itt tanultak. Azt hiszem sokszor at fogom meg lapozni a jegyzeteket, illetve szivesen megosztom majd a tapasztalatokat az erdeklodokkel.
udv, Peter